foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto5

Działalność Szkolnego Klubu Wolontariatu w ZS w Bystrej

SPRAWOZDANIE

 

 Raz w miesiącu organizujemy Dzień Zdrowej Kanapki

 

1.Raz w miesiącu organizujemy Dzień Zdrowej Kanapki

Wolontariusze już w listopadzie przystąpili do pracy. Raz w miesiącu organizowali „Dzień Zdrowej Kanapki”. Młodzież robiła smaczne kanapki, a następnie je sprzedawała na przerwach. Akcja cieszyła się wielkim zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli, a uczniowie którzy posiłkują się w sklepiku szkolnym mogli w tym dniu zjeść coś zdrowego.

 

2.W listopadzie również odbył się „Owocowy Tydzień”. Od poniedziałku do piątku były dostępne na przekąskę różne owoce: jabłka, gruszki, banany, mandarynki i winogrona.

3.Z okazji Dnia Kobiet, wolontariuszki z I Gimnazjum zaprosiły wszystkie koleżanki ze szkoły, rodziców oraz nauczycieli na Bystrzański Marsz po Zdrowie. Trasa wiodła przez nasze bystre góry i pagórki. Oprócz zdrowego odżywiania zachęcaliśmy do aktywnego spędzania wolnego czasu.

4.Wolontariuszki były również obecne w kl II SP na dniu „Kolorowe Śniadanie”. Pomogły dzieciom zrobić kanapki, oraz przedstawiły walory odżywcze niektórych warzyw.

5.W marcu odbył się „Dzień Zdrowej Żywności”. Uczniowie przygotowali przedstawienie dla uczniów klas I-III i IV-VI, którego celem było „skazać na piekło” to, co niszczy nasze zdrowie i „otworzyć niebo” tym produktom, które zapewniają wieczną młodość i długie życie. Ponadto uczniowie przygotowali dla młodszych kolegów i koleżanek na degustację zdrowe przekąski:   muffinki, zbożowe ciastka, owsiane markizy, szarlotkę, owoce i warzywa. Odbył się również konkurs wiedzy o zdrowiu.

6.Odwiedzamy chorą koleżankę, wspólnie się bawimy, czytamy książki oraz malujemy.

7.Czytamy bajki dzieciom na świetlicy.

8.Prowadzimy pomoc koleżeńską dla słabszych uczniów .

 

W dniach 30 31 marca miał miejsce w naszej szkole kiermasz świąteczny. W sprzedaży były wspaniałe wypieki mam oraz ozdoby i kartki świąteczne. Zebrano

 

łącznie 429 zł. kwota ta przeznaczona zostanie na działalność szkolenej świetlicy oraz Szkolnego Koła Wolontariatu

 

2014

 

KIERMASZ BORZONARODZENIOWY

 

Działania podjęte przez Szkolny Klub Wolontariatu przy Zespole Szkół w Bystrej

 

- udział w akcji Szlachetna Paczka

 

Klub SKW w Bystrej wybrał wielodzietną rodzinę znajdującą się w bardzo trudnej sytuacji materialnej. Przez trzy dni przed świętami uczniowie oraz nauczyciele ze szkoły przynosili produkty żywnościowe, odzież, obuwie, zabawki, książki, przybory szkolne oraz artykuły chemiczne. Zrobiono z nich około 20 paczek dla wybranej rodziny.

 

- udział w Światowych Dniach Chorych w Gorlicach

 

Uczniowie (wolontariusze) ze szkoły w Bystrej wzięli udział we Mszy Świętej odprawionej w Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Michalusa w Gorlicach.W trakcie mszy, uczennicy śpiewały psalmy. Na koniec odbył się krótki program artystyczny na temat sensu cierpienia w świetle przesłania papieża Jana Pawła II.

 

- udział w Marszu Żonkilowym

 

W marszu wzięli udział wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu z Bystrej wraz z opiekunem Panią Joanną Wolską.

 

- udział w projekcie "Trzymaj formę"

 

W ramach projektu ( co miesiąc ) w szkole organizowano akcję tzw. "Dzień Zdrowej Kanapki", podczas którego wolontariusze przyrządzali wartościowe kanapki. Następnie były one sprzedawane w czasie przerw.

 

 

GALERIA

Copyright 2024  Studio Gabrielle