foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto5

SKW MZS nr 3 Gorlice

Podsumowanie 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

 

      

 

                O tym, że pomaganie może być dziecinnie proste przekonali się wolontariusze Miejskiego Zespołu Szkół nr 3 w Gorlicach, którzy ochoczo przystali na propozycję obsługi kuchni polowej podczas 27. Finału WOŚP. Zaopatrzeni w uśmiechy, pogodny nastrój i identyfikatory od rana do późnych godzin wieczornych 13.01.2019r. pod opieką koordynatorek obsługiwali  punkt gastronomiczny pod halą OSiR, skutecznie zachęcając do zapełniania puszek. Podczas 27. Finału WOŚP „graliśmy” wspólnie z wolontariuszami z MZS nr 1 w Gorlicach oraz ZS w Kwiatonowicach dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.

Wolontariusze z MZS nr 1 w Gorlicach przynieśli przepyszne ciasteczka : rogaliki, babeczki, a nawet nadziewane grzybki, które cieszyły się ogromnym powodzeniem. Kuchnia oprócz ciasteczek serwowała kiełbaski z rożna, bigos, żurek, gorącą kawę i herbatę. Najmłodszą wolontariuszką była uczennica klasy 4b Aleksandra Szlachta i wytrwale kwestowała do samego końca. Wspierali ją: Oliwia Klukowska z 4b, Aleksandra Piecuch, Julia Baran z kl. 5c, Martyna Drąg, Wiktoria Wilk z 5b, z kl. 8a SP Dominika Maciejczyk, Jagoda Barzyk,   III a gim. Alicja Niemiec, Alicja Maciejczyk, Kacper Sarnecki,  z III b gim. Julia Matyja, Patrycja Szlachta, Anna Wieściecińska, Aleksandra Zastępa, Patrycja Przybylska.

Obsługi stanowiska „ Ciepłej michy” z MZS 3 w Gorlicach podjęli się następujący wolontariusze: z IIIa gim. Gabriela Galas, Ewelina Smoła, Marlena Tokarz, Adrian Fugiel, Jan Gamoń, z 8a SP Daria Fugiel, z 7a SP Julia Bartoszek, Amelia Miciek, Diana Zielińska i Jakub Miś oraz najliczniejsza grupa adeptów wolontariatu z 6a SP: Kaja Honek, Wiktoria Kiełtoń, Jagoda Miciek, Oliwia Konopka, Małgorzata Szarowicz, Bartosz Karpiuk. Rekordziści w gronie wolontariuszy pełnili dyżur 12 godzin. Ich szeregi zasiliły też absolwentki „Trójki”, które przygodę z wolontariatem rozpoczęły w naszym gimnazjum, były to: Klaudia Gurba, Julia Kaczmarczyk i Julia Konopka. Wcześniej, we czwartek i piątek wolontariusze kwestowali na terenie szkoły, za datek do puszki odwdzięczali się symbolicznym czerwonym serduszkiem. 

                Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy w tę piękną ogólnopolską inicjatywę wspólnymi siłami, na terenach gorlickich szkół MZS nr 1 i nr 3 oraz pod halą OSIR udało nam się zgromadzić kwotę w wysokości 4897,86 i przyczynić się do pobicia rekordu zbiórki przez gorlicki sztab WOŚP-u. Za każdy gest serdeczności, dobre słowo i finansowe wsparcie naszej akcji w ramach obsługi punktu gastronomicznego oraz wcześniejszej kwesty na terenie szkoły z serca DZIĘKUJĘMY!  Na pamiątkę oprócz wspomnień pozostały podziękowania, jakie otrzymaliśmy ze sztabu, które będą nam przypominać o tym, iż  pomaganie naprawdę ma sens!

GALERIA

Wizyta wolontariuszy w szpitalu z okazji Światowego Dnia Chorego

W dniu 10.02.2019r. wolontariusze: Nikola Bugno, Aleksandra Czeluśniak, Laura Felenczak oraz Paulina Kijek, Marlena Tokarz, Adrian Fugiel wraz z opiekunkami SKW udali się na Oddział Geriatrii, by zgodnie z tradycją uczestniczyć wspólnie z chorymi, ich rodzinami oraz personelem medycznym we mszy św. sprawowanej z okazji Światowego Dnia Chorego, którą odprawił kapelan gorlickiego szpitala. Marlena i Adrian zadbali też o oprawę liturgiczną sprawowanej Eucharystii.

Po skończonej mszy św. wolontariusze udali się do sal chorych, by zanieść pacjentom okolicznościowy obrazek, a także życzenia, uśmiech i dobre słowo. Dziękujemy przedstawicielom naszego SKW za danie pięknego świadectwa idei wolontariatu w niedzielę poprzedzającą 27. Światowy Dzień Chorego, poświecenie swojego wolnego czasu w dniu wolnym od nauki, by pochylić się nad chorym, starszym, często samotnym człowiekiem.

Patronką tegorocznych obchodów Światowego Dnia Chorego była św. Matka Teresa z Kalkuty. Oby jej słowa były drogowskazem w każdym działaniu podejmowanym przez wolontariuszy na rzecz drugiego człowieka: „Nie robię wielkich rzeczy, robię rzeczy małe, ale za to z wielką miłością”.

GALERIA

Docenienie działalności naszego SKW i jego grudniowe akcje

Zgodnie z coroczną tradycją, we czwartek 13.12.2018r. przedstawiciele naszego SKW w składzie: Laura Felenczak, Dominika Palusiewicz z 8aSP oraz gimnazjaliści Emilia Kalisz, Ewelina Smoła, Marlena Tokarz , Adrian Fugiel i Jan Gamoń pod opieką p. Małgorzaty Bani udali się na warsztaty do  Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bystrej, gdzie wspólnie z innymi wolontariuszami z powiatu gorlickiego, w radosnej atmosferze wykonywali świąteczne podarunki dedykowane pacjentom gorlickiego szpitala. W Bystrej czuło się domową atmosferę, magię nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, było gwarno, a młodzieńczy zapał przyniósł pożądany efekt.

W tygodniu poprzedzającym Boże Narodzenie, w dniu 19 XII 2018 nasi wolontariusze: Emilia Kalisz, Adrian Fugiel i Jan Gamoń wraz z p. Beatą Mielnik odwiedzili ze świąteczną wizytą chorych na Oddziale Geriatrycznym, Oddziale Opieki Paliatywnej i w Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym naszego gorlickiego szpitala. Pacjentom oraz personelowi medycznemu oprócz wykonanych przez siebie symbolicznych podarunków zanieśli życzenia zdrowia, pogody ducha. Zatrzymując się przy łóżkach chorych, rozmawiali z pacjentami, obdarowując ich dobrym słowem, uśmiechem czy uściskiem dłoni, co zwłaszcza dla osób starszych, schorowanych, nierzadko samotnych było najpiękniejszym darem.

W ostatnim, przedświątecznym tygodniu wolontariusze przeprowadzili zbiórkę pieniędzy  w naszej szkole na rzecz chorego Adriana, zmagającego się z chorobą nowotworową. Pozyskane środki zostaną wpłacone na konto Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba”, której podopiecznym jest trzyletni chłopczyk.

Postawa młodych ludzi, uczniów naszej szkoły od klasy 6 SP – 8SP oraz III gim., działających w Szkolnym Klubie Wolontariatu jest pięknym świadectwem bezinteresownej pomocy słabszym i potrzebującym nie tylko w szkolnych murach, ale wszędzie tam, gdzie jest to potrzebne. Tym bardziej cieszy fakt, że ponad 5-letnia działalność naszego SKW została ponownie doceniona i wpłynął wniosek z nominacją naszego klubu do Nagrody Kwiatonowickiego Stowarzyszenia Homini „Anioły Wolontariatu”, co było dla nas ogromnym zaskoczeniem. Podczas tegorocznej, już VIII Gali Wolontariatu nasz Szkolny Klub Wolontariatu otrzymał z rąk Wójta Gminy Gorlice, p. Jana Przybylskiego wyróżnienie za działalność edukacyjną propagującą ideę wolontariatu w postaci okolicznościowego grawertonu. Dzień 5 grudnia 2019r. był więc dla naszego SKW podwójnie wyjątkowy. Podczas Galii, celebrującej Światowy Dzień Wolontariusza, uczniowie - wolontariusze z MZS nr 3 zaprezentowali wszystkim zebranym swoje dokonania wolontarystyczne, a następnie z radością odebrali przyznane im wyróżnienie. Taka nagroda nie tylko nobilituje, ale przede wszystkim zobowiązuje do dalszej aktywności w imię idei wolontariatu.

A już za niedługo, bo 13.01.2019 wolontariusze z MZS nr 3 w Gorlicach zagrają z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy „od kuchni”, czyli obsługując zaplecze gastronomiczne pod gorlicką halą OSiR i w ten sposób kwestując na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Zapraszamy i zachęcamy do zapełniania naszej puszki, bo razem możemy wiele!!!

GALERIA

Akcja za akcją, czyli wolontariusz z MZS nr 3 w akcji!

 

Dnia 5 XII 2016 r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Tradycyjnie, jak co roku, liczna grupa wolontariuszy z MZS nr 3 w Gorlicach udała się do Gorlickiego Centrum Kultury, aby uczestniczyć w Gali Wolontariatu, podczas której następuje podsumowanie działań wolontarystycznych podejmowanych i kontynuowanych w coraz szerszych kręgach na terenie powiatu gorlickiego. Tym bardziej cieszy nas fakt otrzymania przez nasz Klub wyróżnienia „ANIOŁY WOLONTARIATU 2016” za działania wdrażające idee wolontariatu w środowisku lokalnym. Taka nagroda zobowiązuje i dopinguje do dalszej pracy…a okazji w grudniu do działania nie zabrakło!

Czytaj więcej: Akcja za akcją, czyli wolontariusz z MZS nr 3 w akcji!

Copyright 2024  Studio Gabrielle