foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto5

Szkolenia koordynatorów

Październikowe szkolenia koordynatorów SKW

W dniach 2 i 3 października br. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Gorlicach odbyły się kolejne szkolenie koordynatorów Szkolnych Klubów Wolontariatu, działających w ramach projektu „Wolontariat Edukacją Obywatelską”.

Szkolenia miało dać odpowiedź na pytania: czym jest wolontariat, kto może zostać wolontariuszem, jaką rolę pełni wolontariusz w grupie oraz jakie są metody koordynowania pracami w szkolnym wolontariacie. W przypadku koordynatorów SKW z terenu powiatu gorlickiego ta wiedza jest konieczna do prawidłowego zarządzania klubem. Tematyka szkolenia opracowana została według autorskiego programu „Wolontariat elementem działań obywatelskich”.

Dzięki udziałowi w spotkaniu, koordynatorzy SKW uzyskali dostateczną wiedzę na temat praktycznej strony pracy z wolontariuszami oraz prowadzenia szkolnych klubów wolontariatu.

Szkolenia koordynatorów Szkolnych Klubów Wolontariatu to jedno z działań projektu „Wolontariat edukacją obywatelską” finansowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W dniach 29.05 oraz 05.06.2013 r. odbyły się szkolenia Koordynatorów Szkolnych Klubów Wolontariatu działających na  terenu powiatu gorlickiego.


Szkolenia koordynatorów Szkolnych Klubów Wolontariatu to kolejny etap projektu „Wolontariat edukacją obywatelską” realizowanego przez Kwiatonowickie Stowarzyszenie Homini w partnerstwie z Gminą Gorlice, Starostwem Powiatowym w Gorlicach oraz Miastem Gorlice. Projekt finansowany jest przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

Tematyka szkoleń obejmowała zagadnienia :„Zarządzanie wolontariatem w praktyce”, „Wolontariat w edukacji obywatelskiej uczniów”, opracowane według autorskiego programu „Wolontariat elementem działań obywatelskich”.
 
Efektem tych szkoleń było zdobycie praktycznej wiedzy oraz uzyskanie porad w kwestii zarządzania wolontariatem w placówkach oświatowych. Powołanie do życia Szkolnego Klubu Wolontariatu to tylko część sukcesu. Ten klub trzeba jeszcze umiejętnie poprowadzić, a co najważniejsze zrekrutować do niego przyszłych wolontariuszy. Dzięki szkoleniom koordynatorzy 14 Szkolnych Klubów Wolontariatu działających w ramach projektu będą posiadali takie doświadczenie. To pozwoli im w przyszłości uniknąć trudności w jego prowadzeniu.   

 

Copyright 2024  Studio Gabrielle