foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto5

Światowy Dzień Chorego 2017

Już po raz 25 obchodzimy Światowy Dzień Chorego przypadający na dzień 11 lutego br. Wolontariusze Szkolnych Klubów Wolontariatu i Lokalnego Centrum Wolontariatu w Gorlicach po raz siódmy odwiedzą chorych, cierpiących, samotnych w gorlickim szpitalu, domu pomocy społecznej oraz w swoim środowisku lokalnym.

Dzień Chorego jest okazją do upowszechniania kultury szacunku dla życia, zdrowia i środowiska, do wyrażania swojej bliskości z chorymi i ich rodzinami.

„Zdumienie nad tym, czego dokonuje Bóg: <<Wielkie rzeczy uczynił mi wszechmocny>> (Łk 1,49)”- pod takim hasłem obchodzony jest tegoroczny Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy Wolontariuszy do jednoczenia się w tym dniu z chorymi podczas wspólnej modlitwy i odwiedzinach na oddziałach szpitala.

Piątek 10 lutego 2017 r.

  1. Kaplica w Starym Szpitalu (rehabilitacja)- msza św. 15.00, rozesłanie do chorych

Niedziela 12 lutego 2017 r.

  1. Kaplica w głównym szpitalu- msza św. 8.30, potem rozesłanie wolontariuszy do chorych leżących na oddziałach
  2. Kaplica szpitala na oddziale geriatrii- msza św. 10.00, potem rozesłanie wolontariuszy do chorych leżących na oddziałach

 Proszę o zgłoszenie udziału grup wolontariuszy, koordynatorów, chętnych do czytania Słowa Bożego i śpiewu. Mile widziany śpiew z akompaniamentem (przed, w trakcie i po mszy św.). Zgłoszenia proszę kierować e-mailem lub telefonicznie na adres LCW.

Serdecznie zapraszamy

 

 

Copyright 2024  Studio Gabrielle