foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto5

Czas na wolontariat

„Czas na wolontariat” to nazwa projektu realizowanego wspólnie przez Kwiatonowickie Stowarzyszenie Homini, Starostę Powiatu Gorlickiego, Burmistrza Miasta Gorlice oraz Wójta Gminy Gorlice. Zadanie dofinansowane jest w ramach Programu Obywatele dla Demokracji finansowanego z Funduszy EOG.

 

Projekt „Czas na wolontariat”  skierowany jest w szczególności do uczniów oraz nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych.  Celem jest rozwój aktywności obywatelskiej wśród młodzieży powiatu gorlickiego. Ma on także za zadanie przygotowanie wolontariuszy do działań, utworzenie "klasy wolontariackiej", w której realizowany będzie program wychowawczy oparty na idei wolontariatu. Powołane Szkolne Koła Wolontariatu w szkołach ponadgimnazjalnych, skupione będą w Lokalnym Centrum Wolontariatu w Gorlicach, w ramach którego prowadzony będzie Punkt Porad i Konsultacji Obywatelskich Projekt zakłada szeroką kampanię promującą idee wolontariatu. W ramach działań zaplanowano również wizytę studyjną w Centrum Wolontariatu w Gdańsku, szkolenia stacjonarne oraz wyjazdowe wolontariuszy i koordynatorów.

 

Całkowity budżet projektu „Czas na wolontariat”  to 390 000 zł. Dofinansowanie w ramach Programu Obywatele dla Demokracji wyniesie  350 000 zł.

 

 

Więcej informacji na temat projektu można uzyskać w  biurze Kwiatonowickiego Stowarzyszenia Homini, Kwiatonowice 21, 38-333 Zagórzany tel. 18 351 14 56, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. oraz w siedzibie Lokalnego Centrum Wolontariatu w Gorlicach, ul. Michalusa 18, 38-300 Gorlice, tel. 18 534 60 33

Copyright 2024  Studio Gabrielle