foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto5

SKW MZS nr 1 Gorlice

26. FINAŁ WOŚP

14.01.2018 r. odbył się 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, podczas którego wolontariusze z „Jedynki” przyczynili się do pobicia kolejnego rekordu. W tym roku gorlicki sztab WOŚP zebrał 105 963,72 zł . Gorlice zagrały w tym roku z Szymbarkiem, Bobową i Ropicą Polską, a pieniądze zbierane były dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. Nasi wolontariusze kwestowali na ulicach dzielnicy Zawodzie oraz w Ropicy Polskiej.

Serdecznie dziękujemy wolontariuszom z naszej szkoły za włączenie się w charytatywną akcję.

A oto zebrane kwoty:

 1. Weronika Gubała 1597,19 zł
 2. Patrycja Przybylska 1532,01 zł
 3. Kacper Sarnecki 1377,99 zł
 4. Julia Matyja 1290,60 zł
 5. Anna Grzesiak 1285,75 zł
 6. Patrycja Szlachta 1128,09 zł
 7. Anna Wieściecińska   732,46 zł
 8. Wiktoria Gazda   665, 88 zł
 9. Alicja Maciejczyk   620,73 zł
 10. Justyna Haluch   585,78 zł
 11. Natalia Przybycień   420, 89 zł
 12. Sylwia Tumidajska   184 zł

 GALERIA

Dziękujemy !

Warsztaty plastyczne o tematyce świątecznej w Bystrej

 

Dnia 12 grudnia 2017 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bystrej odbyły się warsztaty plastyczne o tematyce świątecznej. Wolontariusze naszej szkoły wraz z kolegami i koleżankami z zaprzyjaźnionych Szkolnych Klubów Wolontariatu z MZS nr 3,5 w Gorlicach, SZ w Stróżówce oraz ZSCKR w Bystrej wykonali stroiki świąteczne wraz z życzeniami. A 19 grudnia udali się na szpitalne oddziały, aby osobiście złożyć życzenia i przekazać pacjentom wykonane przez siebie stroiki. Nie zabrakło jak zawsze długich rozmów z chorymi, a u wielu osób można było zauważyć łzy wzruszenia i szczęścia.

GALERIA

Anioły wolontariatu

5 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji Kwiatonowickie Stowarzyszenie HOMINI oraz Lokalne Centrum Wolontariatu w Gorlicach już po raz siódmy zorganizowali Galę Wolontariatu oraz po raz czwarty wręczyli Nagrody „Anioły Wolontariatu”. Na uroczystość przybyli wolontariusze zrzeszeni w różnych kołach wolontariatu, ich opiekunowie oraz przedstawiciele władz samorządowych na czele ze starostą Karolem Górskim. W Gali Wolontariatu uczestniczyła koordynatorka Halina  Haluch i 8 wolontariuszy.

Podczas GALI już po raz czwarty wręczone zostały Nagrody Kwiatonowickiego Stowarzyszenia Homini „Anioły Wolontariatu”.

Nagrodę „Anioły Wolontariatu” przyznaje się w dwóch kategoriach:
a) osoby fizyczne,
b) firma lub instytucja, lub organizacja, które działają na rzecz dobra innych i swoją bezinteresowną aktywnością wspierają drugiego człowieka.

W tym roku nagrodę „Anioły Wolontariatu” w formie statuetki otrzymały :
-Anna Klukowska i Anna Grądalska za działalność akcyjną na rzecz osób i rodzin w potrzebie, organizowanie i udział w akcjach charytatywnych. Anie to nasze absolwentki , które działały od piątej klasy szkoły podstawowej do końca czerwca 2017r. W III klasie Gimnazjum  zostały Wolontariuszkami Roku. Podczas gali wręczono także specjalne wyróżnienia w formie  grawertonów  przedstawicielom  Szkolnych Kół Wolontariatu z MZS nr 1 w Gorlicach oraz ZS w Szymbarku.

Starosta Karol Górski, który był gościem wydarzenia, a zarazem miał zaszczyt wręczania statuetek mówił:- Przyglądałem się ostatnio spotkaniu wolontariusza z pacjentem w szpitalu. Zobaczyłem uśmiech na twarzy chorego. Czasami pieniądze nic nie znaczą, wystarczy zwykłe spotkanie i dobre słowo lub rozmowa. Z wolontariatu płynie ogromna radość. Dziękuję burmistrzom i wójtom za pomoc i wspieranie wolontariatu. Mam nadzieję, że liczba wolontariuszy będzie wzrastać, a za rok ponownie będziemy mieć okazję spotkać się wspólnie na kolejnej Gali Wolontariuszy.

GALERIA

 

Podsumowanie akcji "Szlachetna paczka"

 

 Pomaganie jest dobre.  Pomaganie jest ważne.    Pomagać może każdy i wszędzie.  Pomaganie zmienia świat na lepsze.

Cała społeczność  Miejskiego  Zespołu Szkół nr 1 w Gorlicach udowodniła, że  powyższe słowa nie są  tylko  banalnymi hasłami i wzięła udział w tegorocznej akcji „Szlachetna paczka”.  Po raz pierwszy podjęliśmy wyzwanie przygotowania całej paczki dla wybranej rodziny. Początkowo byliśmy pełni obaw, czy uda nam się zaspokoić potrzeby  rodziny. Na szczęście akcja zakończyła się sukcesem!

Dlatego w imieniu Szkolnego Klubu Wolontariatu MZS nr 1 w Gorlicach dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się w tym roku do tej akcji i wsparli wybraną przez nas rodzinę. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów, rodziców
i nauczycieli
, ich hojności i radości z pomagania  udało się nam zebrać: żywność, środki czystości, artykuły higieniczne, odzież, obuwie, ręczniki, kołdrę, pościele, koce.

Za pieniądze zebrane podczas kiermaszu słodkości (pieczonych przez uczniów
i nauczycieli) zakupiliśmy brakujące prezenty, w tym bardzo potrzebny  sprzęt AGD. Dziękujemy wszystkim dzieciom, które podzieliły się zawartością swoich mikołajkowych słodkich upominków.   

Wspartej przez nas Rodzinie życzymy prawdziwie radosnych Świąt. Dzięki Państwa hojności ta radość będzie tym większa i pozwoli wszystkim uwierzyć w ludzkie dobro.  

GALERIA

Szkolne Koło Wolontariatu

Występ zespołu „Perła”

W dniu 9 listopada 2017 r. w Miejskim Zespole Szkół nr 1 odbył się występ zespołu „Perła” z Doliny na Ukrainie. Wszyscy uczniowie byli zachwyceni programem, który składał się z występów muzycznych oraz tańców ludowych. Występujący zaprezentowali również wspaniałą choreografię i barwne stroje.

Młodzi artyści zostali pożegnani gromkimi brawami  po, których udali się na poczęstunek.  

Wolontariusze przeprowadzili w naszej szkole zbiórkę pieniędzy na budowę przedszkola polskiego w parafii, gdzie proboszczem jest ks. Krzysztof Panasowiec, opiekun zespołu "Perła". Przekazanie zebranej kwoty było miłym akcentem spotkania z naszymi rodakami z Ukrainy.

GALERIA

Copyright 2024  Studio Gabrielle