foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto5

Wolontariat DPS

Od lutego 2013 roku wolontariusze Lokalnego Centrum Wolontariatu w Gorlicach będą odwiedzać mieszkańców dwóch Domów Pomocy Społecznej w  Gorlicach.

Jest to możliwe, dzięki podpisaniu porozumienia o współpracy pomiędzy Lokalnym Centrum Wolontariatu w Gorlicach a Domem Pomocy Społecznej przy ulicy Michalusa oraz Domem Pomocy Społecznej  przy ulicy Sienkiewicza w Gorlicach.  

- To ogromny sukces i krok naprzód w rozwoju gorlickiego wolontariatu – tak podpisanie porozumienia z DPS-ami komentuje Renata Filipowicz, inicjator powstania Lokalnego Centrum Wolontariatu w Gorlicach.

Porozumienie podpisane z placówkami przewiduje współpracę Lokalnego Centrum Wolontariatu i danego Domu Pomocy Społecznej przy realizacji działań, których celem jest angażowanie wolontariuszy na rzecz mieszkańców Domu Pomocy Społecznej. W skrócie, oznacza to, że wolontariusze z LCW będą odwiedzać mieszkańców domów pomocy w każdym tygodniu o wcześniej ustalonych porach.

Pierwsi wolontariusze odwiedzili już podopiecznych Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Michalusa w Gorlicach. Jest to 2- osobowa grupa wolontariuszek z gimnazjum – wyjaśnia Renata Filipowicz, główny koordynator Lokalnego Centrum Wolontariatu w Gorlicach, dodając - Wolontariuszki zostały wcześniej przygotowane do tej pracy, wybrały podopiecznych domu, z którymi  będą współpracować, wspólnie spędzać czas. 

Liczymy na to, że liczba wolontariuszy będzie się stale zwiększać z każdym kolejnym miesiącem – podkreśla Grzegorz Rybczyk, koordynator ds. wolontariatu w szpitalu i DPS-ach. Trzeba tylko chcieć pomagać i zgłosić się do nas- Lokalnego Centrum Wolontariatu.

WOLONTARIAT W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ PRZY ULICY MICHALUSA W GORLICACH 

Wolontariusze z Lokalnego Centrum Wolontariatu w Gorlicach są obecni w Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Michalusa w Gorlicach w dniach i godzinach jak poniżej:

- ŚRODA - od 13.30 

Wolontariusze:

- Przemek
- Kamila
-Patrycja 
- Dominika
-Karolina
-Justyna
-Gabryiela

 

WOLONTARIAT W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ PRZY ULICY SIENKIEWICZA W GORLICACH 

Wolontariusze z Lokalnego Centrum Wolontariatu w Gorlicach są obecni w Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Sienkiewicza w Gorlicach w dniach i godzinach jak poniżej:

- PIĄTEK - co 2 tygodnie - od 15.10  

Wolontariusze:

- Paulina
-Justyna
- Angelika
- Adrianna


Wolontariusze w Domach Pomocy Społecznej 

 

Copyright 2024  Studio Gabrielle