foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
foto5

Echo wolontariatu

 

Kwiatonowickie Stowarzyszenie Homini realizuje projekt „Echo wolontariatu”.

Wymieniony projekt Kwiatonowickie Stowarzyszenie Homini realizuje od 1 maja 2016 roku do 31 grudnia br. Działanie prowadzone jest dzięki Programowi Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

 W ramach projektu zorganizowane zostaną szkolenia i warsztaty dla uczniów i nauczycieli szkół gimnazjalnych, wcześniej nie objętych działaniami Stowarzyszenia, wprowadzające w wieloaspektowy świat wolontariatu. Wynikiem działań edukacyjnych będzie poszerzenie grona istniejących Szkolnych Klubów Wolontariatu, których członkowie u boku nauczyciela facylitatora kształtować będą systematyczne działania na rzecz osób niepełnosprawnych, samotnych, starszych w najbliższym środowisku. Kolejna grupa młodzieży zrzeszona w SKW, zacznie się identyfikować ze swoim środowiskiem pomagając rozwiązywać jego problemy. Członkowie Klubów zdiagnozują potrzeby niesienia pomocy w swoich środowiskach przy wsparciu, z wykorzystaniem doświadczeń działających już SKW.
SKW będą skupione w Lokalnym Centrum Wolontariatu, w którym otrzymają merytoryczne wsparcie podejmowanych działań. Promocją kontynuowanych i wdrażanych działań będzie Gala Wolontariatu , I Targi Wolontariatu oraz wydawany kwartalnik „Echo wolontariatu” .

  

Więcej informacji można uzyskać w Biurze projektu Kwiatonowice 21, 38-333 Zagórzany, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

Copyright 2024  Studio Gabrielle